BIJEMY REKORD POLSKI WE WSPÓLNYM ĆWICZENIU JOGI

Kraków bije rekord Polski we wspólnym ćwiczeniu jogi

 

KIEDY: sobota 22 czerwca 2019

CZAS TRWANIA:  10:30 do 13:30

GDZIE: Rynek Podgórski, 30-518 Kraków, Polska

Wstęp bezpłatny!

Zbiórka: godz. 10:30 Rynek Podgórski, Kraków

Co musisz wziąć ze sobą? Tylko swoją matę do jogi, wygodne ubranie i uśmiech. Weź też butelkę na wodę, zapewniamy wodę do picia przez cały czas trwania wydarzenia.

Samemu czy w grupie: Przyjdź solo, z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy. Weź udział w konkursie i zgarnij ekologiczne nagrody.

Serdecznie zapraszamy do próby pobicia Rekordu Polski na największą lekcję jogi na świeżym powietrzu w dniu 22 czerwca na godz 10:30 do. 13:30 na Rynku Podgórskim w Krakowie.

Będzie to radosne wydarzenie, a przy okazji mamy nadzieję na pobicie rekordu ustanowionego w lipcu 2018 w Lesznie. Ten rekord chcemy pobić! https: biurorekordow.pl/najwieksza-lekcja-jogi-rekord-polski/

Na próbę bicia rekordu zapraszamy wszystkich, bez względu na
kondycję fizyczną, wiek, stopień znajomości jogi.

Zajęcia poprowadzą aż trzy doświadczone instruktorki pod kierownictwem Moniki Jankowiak (szkoła jogi w Oslo, Norwegia @jogaoslo). Każda z nich będzie skupiała się na innej grupie zaawansowania uczestników. Zapewniamy Was, że nikt, niezależnie od stopnia zaawansowania w ćwiczeniach, nie będzie czuł się niezręcznie albo samotnie. Dodatkowo uczestnikom pomagać będą asystenci, także dyplomowani instruktorzy jogi.

Próba pobicia rekordu odbywa się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi.  W 2014 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło 21 czerwca Międzynarodowym Dniem Jogi, uznając, że praktykowanie jogi korzystnie wpływa na zdrowie ludzi na całym świecie. Inicjatywę zgłosił premier Indii Narendra Modi i uzyskał poparcie 175 państw.

Według Modiego „Joga cieszy się światowym uznaniem tych, którzy chcą żyć bez stresu i decydują się na całościowe podejście do zdrowia”, oraz daje praktykującym ją osobom „poczucie jedności ze sobą, światem i naturą”.

Uznając wartość jaką dla ludzi niesie system jogi, obchody tego dnia cieszą się na całym świecie ogromną popularnością. Tysiące ludzi celebruje go, nie tylko ćwicząc w szkołach jogi czy parkach, ale nawet na ulicach wielkich miast, np. Times Square w Nowym Jorku.

Kulminacją obchodów będzie całodniowy Festiwal JOGA PARTY, który organizujemy już po raz trzeci w samym centrum Krakowa, w urokliwych Fortach Kleparz na ul. Kamiennej 2-4 w dniu 29 czerwca 2019.

Próba pobicia rekordu w dniu 22 czerwca oraz Festiwal JOGA PARTY odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa pana Jacka Majchrowskiego.  Patronat objęła także Ambasada Indii w Warszawie oraz IPCC Indyjsko – Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kultury w Krakowie. Medialny patronat pełni Oficjalny serwis miejskie „Magiczny Kraków” i Radio Kraków, a także wiele innych mediów.

 

Międzynarodowy Dzień Jogi  – 21 czerwca 2019

 

200 milionów! Tak – na całym świecie jogę praktykuje około 200 milionów ludzi. Dlaczego? Ponieważ joga jest całościowym system, dzięki któremu osiągamy harmonię między ciałem, umysłem i duchem.

Jako potężne antidotum na stresy współczesnego życia, joga jest praktyczną filozofią, która ma na celu zjednoczenie ciała, umysłu i ducha dla osiągnięcia równowagi w życiu na każdej platformie. Oczywistym jest, iż praktyka asan korzystnie wpływa na wszystkie systemy w ciele, tonizują mięśnie, stymulują przepływ krwi i wpływają na ogólną kondycję ciała.

Ale to nie wszystko. Odkryj, że joga ma zdolność uspokojenia umysłu, zwiększenia koncentracji i zdolność radzenia sobie z napięciami. Poczuj na własnej skórze, iż jest to kompletny system osobistego rozwoju, wewnętrznego wzrastania, rozwijania dobrych cech charakteru, kultywowania najważniejszych życiowych wartości.

Możesz pomyśleć: „O! To jest bardzo interesujące, ale to nie dla mnie.” Jeśli jednak zaczniesz praktykować jogę, z pewnością będziesz mile zaskoczony. Chociaż na początku możesz doświadczyć, że niektóre asany są trudniejsze do wykonania, niż na to wyglądają, i że nie wszystkie twoje stawy, ścięgna i mięśnie będą chciały tak pracować jakbyś tego sobie życzył, nie poddawaj się. Asany jogi wkrótce zaczną ci pomagać w pokonaniu każdej fizycznej słabości, jaką możesz mieć. Będą również „rozciągać” twój umysł i zwiększać koncentrację.

Zatem wszystko, czego tak naprawdę potrzebujesz, aby rozpocząć ćwiczenia, to twoje ciało, otwarty umysł i odrobina dobrych chęci. Już sama decyzja, że chcesz zacząć, jest dobrym początkiem. Bez względu na wiek czy poziom twojej sprawności, joga jest jednym z najlepszych sposobów, aby pozostać zdrowym, dobrze wyglądać i czuć się świetnie.

Używamy plików cookies na naszych stronach

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych wysyłanych danych.